O Eagle's Tree słów kilka

Jest takie małe miasteczko w Polsce.

Miasto, w którym zaklęty jest czas. Czas, który da się w tym mieście wyczuć. Gniezno. Miasto żyjące historią. Postanowiłem tu stworzyć sobie przyszłość, wykorzystując do tego naszą historię.

Gniezno to miasto siedmiu wzgórz. Legenda jego powstania to opowieść o Lechu, Czechu i Rusie. O tym, jak Lech ujrzał Orła i jego gniazdo na Dębie - Starym Dębie. Dębie Orła. Mało kto wie, ale ten dąb nadal istnieje (!). Nie znajdziesz o nim informacji w żadnej książce, żadnym przewodniku. Gałęzie, które same spadną z niego, są przeze mnie wykorzystywane do tworzenia tych pięknych zegarków ;-)

Drewno. Zapach. Forma.

Doświadczenie.

Wyjątkowość.

Od zawsze fascynowałem się drewnem. Jego zapach, proces obróbki, ręczne nadawanie formy i kształtu. To coś, co powoduje u mnie dreszczyk emocji. Emocji, które przekazuję moim zegarkom.

Fachu uczyłem się u zegarmistrza z wieloletnim doświadczeniem. Nadal korzystam z jego cennych porad i sugestii. Nie idę na kompromis ani przy wyborze części, ani przy procesie składania.

Każdy egzemplarz zegarka Eagle's Tree jest ciut inny, ma inaczej ułożone słoje. To powoduje, że jest on jedyny w swoim rodzaju.
Masz przy tym pewność, że będzie to dobry zegarek.

Początki Eagle's Tree

Pomysł na drewniane zegarki zrodził się na początku 2016 roku. Postanowiłem stworzyć sobie jeden czasomierz. Praca przy nim była na tyle inspirująca, efekt nieskromnie napiszę dobry, a całość procesu tak mnie wkręciła, że postanowiłem tworzyć takie drewniane zegarki także dla innych. Zacząłem od nauk pobieranych u zegarmistrza starej daty (siwe włosy, profesjonalne narzędzia zegarmistrzowskie znaczone zębem czasu). Tutaj okazało się, że sporo wiedzy mi brakuje ("nie od razu Rzym zbudowano").

Tak oto w kwietniu roku 2017, po wielu próbach, składaniu i rozkładaniu zegarków, ciągłych modyfikacjach projektu, sprawdzaniu jakości produktów od różnych dostawców zrodziło się Eagle's Tree - marka drewnianych zegarków nawiązująca lekko do historii Polski. Nie jestem pierwszy, który tworzy takie zegarki, ale na pewno chcę się wyróżnić jakością zarówno wykorzystywanych materiałów jak i elementów zegarka (pochodzących z Szwajcarii),na samym wykończeniu kończąć. Stosowane przeze mnie części nie są tymi pochodzącymi z najtańszej półki - tak więc zegarek nie może kosztować tyle co "buble" sprowadzane z Chin. Jakość i trwałość powinna jednak ciut wyższą cenę wynagrodzić.

Same materiały i elementy to nie wszystko, czym chcę się wyróżniać - ale o tym co jeszcze będzie ciekawego u mnie, to już ciut później :)

img12

Paski NATO

W wielu kolorach

img12

Ręczne wykonanie

Wszystko tworzone ręcznie

Eagle's Tree
Dołącz do mnie

© Copyright (2016-2018) Eagle's Tree - Manufaktura drewnianych zegarków